Pakowanie / Packing time / Packen


        Pakowanie to temat, który przeraża mnie od samego początku. Pamiętam, że kiedy wyjeżdżałam na wakacje zawsze miałam największa walizkę i bardzo lubiłam mieć mnóstwo ubrań. Ostatnio, na szczęście, zmieniłam swoje podejście. Staram się żyć w myśl zasady minimalizmu, co również, a może raczej przede wszystkim, dotyczy mojej szafy.

      W przypadku wyjazdu na rok na drugi koniec świata, można by pomyśleć, że zgubię po drodze swój minimalizm. Jest to jednak zgubne myślenie. Uważam, że nie ma sensu zabierać ze sobą tony ubrań, ponieważ:

 • zrobię w Stanach zakupy,
 • wyjeżdżając w okresie letnio-jesiennym nie zabiorę ze sobą ciężkich zimowych ubrań (aczkolwiek zabieram moją puchową leciutką kurtkę),
 • te ubrania, które ze sobą zabiorę będę musiała kiedyś przywieźć powrotem do Polski (lub przetransportować do innego miejsca, w którym po zakończeniu programu mam zamiar się udać),
 • jestem osobą, która ma swoje ulubione ubrania i pomimo, że moja szafa mieści ich zdecydowanie więcej, to te ulubione perełki noszę najczęściej.

      Robiąc przegląd mojej szafy, zapisywałam sobie co planuje ze sobą zabrać i postanowiłam podzielić się z Wami moją listą oraz wskazówkami.

       Warto zaopatrzyć się torby hermetyczne, które sprawiają, że Wasze ubrania zajmą w walizce mniej miejsca. Niestety, nie zmienią one wagi Waszych ubrań, ale ja takiego worka użyję do zmniejszenia objętości mojej puchowej kurtki. Jest ona bardzo lekka, ale zajmuje dużo miejsca ze względu na wypełnienie puchowe. W momencie zamknięcia jej w woreczku hermetycznym , jej objętość znacznie się zmniejszy. Takie woreczki można dostać w sklepach z przyborami gospodarstwa domowego, w Pepco, a kiedyś też widziałam je na stronie Rossmanna.

      Trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą wszystkich leków, które mamy przepisane od lekarzy oraz takich, które ciężko dostać w Stanach. Ja nie przyjmuję na stałe żadnych przepisanych leków, ale w związku z tym, że w podróży mogą zdarzyć się różne przygody (całkowicie zmieniamy klimat, otoczenie, strefę czasową) warto jest zabrać ze sobą znane i sprawdzone leki.

      Jeżeli ktoś tak jak ja nosi okulary bądź soczewki, to warto zaopatrzyć się w ich zapas przed wylotem. Ja osobiście zabrałam zapas soczewek, ale w związku z tym, że raczej chętniej korzystam z okularów, wyrobiłam sobie dwie pary tak na wszelki wypadek. W końcu podczas pracy z dziećmi nasze okulary mogą mieć różne przygody.

    Trzeba koniecznie pamiętam o tym, żeby spakować prezent dla naszej Rodziny Goszczącej! 🙂

        Warto również zdawać sobie sprawę, z tego, że niektóre urządzenie elektryczne oraz elektroniczne zakupione w Polsce czy Europie, nie będą działały w Stanach. I nie, niestety przełączka, czy też inaczej zwana przelotka, do gniazdka, niewiele tutaj pomoże. Chodzi o to, że moc jest zupełnie inna. W ładowarkach do laptopów i telefonów ta moc zazwyczaj zmienia się sama, bez konieczności użycia transformatora, ale w naszych prostownicach czy lokówkach, może już raczej nie zadziałać. Dobrze jest być przygotowanym na taką okoliczność. Dla mnie rozstanie z moją prostownica będzie prawdziwą męczarnią, ale cóż. Naturalność górą! J Przedłużacz może się nam przydać, ponieważ wtedy wystarczy nam jedna przelotka, a wszytki inne urządzenia możemy podłączyć do przedłużacza, bez konieczności używania kliku przelotek.

      Ja ze sobą zabieram również zdjęcia moich bliskich oraz przyjaciół, tak aby po przyjeździe do Rodziny Goszczącej mieć je zawsze pod ręka. To niezwykle budujące zerkać na fotografie osób ze świadomością, że trzymają kciuki za Ciebie i pomimo trudności zawsze szczerze Cię wpierają. I co najważniejsze, z utęsknieniem czekają na Twój powrót do domu.

      Jeśli chodzi o ubrania jakie zabieram, to niektóre z nich będą na fotografiach. Kosmetyki i biżuteria to dla mnie podstawowa kwestia, ale tutaj też stosuję zasadę minimalizmu, więc zabieram dwa komplety biżuterii: jeden srebrny, a drugi złoty. Pakuję te, które dostałam w prezencie i z którymi jestem już zżyta jak z drugą skórą.

      Poniżej przykładowa lista. Oczywiście na pewno coś w niej jeszcze zmienię w momencie pakowania, ale być może tak poglądowo komuś, kto jeszcze się za to nie zabrał może się przyda.

Spodnie: jeansy, czarne rurki x2, legginsy sportowe x3, krótkie spodenki x2

4 x sweter (zielony, beżowy, granatowy, szary)

1 x szara bluza

1 x biała koszula

 10 x T-shirt (w różnych kolorach, zazwyczaj proste, jednokolorowe)

2 x kostium kąpielowy

2 x pidżama

1 x plecak

1 x mała torebka

1 x czarna spódnica

2 x sukienka (szara, niebieska)

Bielizna

1 x czapka z daszkiem

1 x bluza sportowa

4 x biustonosze sportowe

2 x adidasy

1 x balerinki

1 x sandały

1 x klapki

1 x kurtka puchowa

1 x kurtka dżinsowa

Biżuteria

      Nie zapominam również o książkach, które zabiorę do samolotu, laptopie, telefonie i ładowarkach. Co do kosmetyków to sama jeszcze nie wiem, co dokładnie zabiorę. Kosmetyki pakuję raczej tylko do Szkoły Treningowej w Nowym Jorku, ze względu na to, że od Rodzinki Goszczącej dostanę w prezencie kosmetyki na początku przyjazdu. Do Nowego Jorku natomiast pakuję kosmetyczkę do bagażu podręcznego, więc nie mogę przekroczyć pojemności płynów 1 litra. Prawdopodobnie spakuję mój krem do twarzy Monduniq, ponieważ innego nie używam, perfumy, szampon, odżywkę, balsam do ciała, pastę, szczoteczkę, żel do mycia ciała oraz twarzy, antyperspirant. Trzeba pamiętać o tym, aby wszelki kosmetyki zapakowane były w przezroczystą kosmetyczkę bądź woreczek strunowy.

      Jeśli chodzi o pakowanie walizki do Nowego Jorku to obowiązuje nas ograniczenie do bagażu podręcznego, czyli 8 kg. W związku z czym wszystkie moje ubrania będę rolować tak aby zajęły w walizce mniej miejsca.  W bagażu rejestrowany, czyli tym który może ważyć 23 kg, większość ubrać zapakuję w woreczki hermetyczny lub właśnie poddam procesowi rolowania 🙂

      Pamiętajcie, że warto spakować się spakować się wcześniej, żeby w ostatniej chwili nie mieć problemu i nie dodawać sobie niepotrzebnego stresu. Pamiętajmy również, że jako au pair zajmujemy się dziećmi, więc nie ma sensu zabierać ze sobą najpiękniejszych ubrań z naszej szafy, bo przecież nie będziemy opiekować się naszymi podopiecznymi na szpilkach i w garniturze. Oczywiście, warto wziąć ze sobą bardziej eleganckie ubrania, ale zawsze trzeba zachować umiar.

      Gdyby coś jeszcze przyszło mi do głowy podczas mojego ostatecznego pakowania, będę aktualizować tego posta na bieżąco. Mam nadzieję, że post okazał się pomocny dla niektórych au pair, które nie wiedziały za co się zabrać jeśli chodzi o pakowanie.

20170820_123801-01.jpeg

 

20170820_133144-01.jpeg


       Packing is what terrifies me from the very beginning. I still remember how large was my suitcase any time when I was going for a longer holidays. I really loved to have a lot of different clothes with me. Lately, however, I have changed my way of living so I am trying to became minimalist in every part of my life.

       Here, the situation is a bit different because I have to pack for the whole year because I am leaving to the different part of the world. So one may think that I will easily lose my minimalistic rules, yet I will not. In my opinion taking too many clothes is not reasonable, because:

 • I am sure that I will go shopping I United States,
 • I am leaving during summer-autumn time so I do not want to pack my heavy boots, however I am going to pack my winter jacket but is it very light,
 • I am fully aware that I will have to take these clothes back after completion of my au pair program ( to Poland or a different place in the world where I will go),
 • Additionally, I have my favourite clothes and despite the fact that my wardrobe if full of different clothes, I enjoy wearing these favourtie ones.

      When I was looking into my wardrobe, I wrote down what I would like to pack into my suitcase and I decided to share my exemplary list and some tips for packing.

       I do recommend buying hermetic bags for your clothes. They will minimize the size of the clothes, however they will not change the weight so you have to be careful here. Hermetic bags are great for me when it comes to my winter jacket because it is quite big but very light, as I mentioned before. When I will close it in this bag, I will have much more place in my big suitcase. You can buy these in shops with household goods, for instance in Pepco or in Rossmann.

       Do not forget about taking prescribed medicine or medicine that will be hard to obtain in United States. Luckily, I do not have to take any medicines, however I will take some medicines with me because you can never know how your organism will react for the change of climate, place and time zone and that is why it is good to have some known medicines in your toilet bag.

       If you are wearing glasses or contact lenses, it is good idea to take appropriate supply with you. I’ve already bought some contact lenses, but to be honest I prefer to use my glasses on everyday basis so I also bought another pair of glasses. Just in case something will happen to my old ones. Forewarned is forearmed, right?

      And the most import ant thing, do not forget about some presents for your Host Family! 🙂

       While moving to United States, one must be aware of the differences in the power sockets. In the United States the power sockets are of type A and B and the standard voltage is 120 V. The standard frequency is 60 H so our European electronic devices will be sometimes not able to work appropriately.  When it comes to laptop or telephone the chargers should automatically change the voltage so no worries. However when it come to hair dryers or hair strengtheners, they will probably not work. You also have to take special plugs that will allow you to use your European devices. Extension lead might be a good idea, because then you just need one special plug and all of your devices will work.

      I am also taking a lot of pictures of my friends and family. I just want to have them with me in my new room in America. It is so great to feel that there are some people in Poland who are waiting for you to come back home one day and that they are always with you no matter what. And even if some of the are not agree with your decisions, they cross the fingers tight for you to realize your dreams.

      When it comes to clothes, that I will put into my suitcase, you will be able to see some of them on photos attached to this post. Jewelry and beauty products are important for me, but even in this case I am a minimalist. I do have to kits of silver and gold jewelry that have sentimental meaning for me and I always wear them.

        I am attaching my list of the things that I will take with me. Maybe it will find out helpful to someone who has some problems with packing.

Trousers: jeans, black skinny pants x 2, leggings x 2, shorts x 2

4 x pullover (green, beige, navy blue, grey)

1 x grey hoodie

1 x white shirt

10 x T-shirt (different colours)

2 x swimsuit

2 x pyjamas

1 x backpack

1 x small bag

1 x black skirt

2 x dress (grey, blue)

Underwear

1 x cap

1 x sweatshirt

4 x sports bra

2 x trainer

1 x flats

1 x sandals

1 x flip-flops

1 x jeans jacket

1 x down jacket

Jewelry

       Of course, I remember about some books. I will take them into my hand luggage so I can read a bit in the plane. When it comes to beauty products, I do not know what exactly will I pack. Still, I will only take small products only for the Training School because I already know that my Host Family will give me a gift in which I will have some toiletries for the start. When it come to my NY toilet bag I am only allowed to take small products that all together will have 1 liter. Probably I will take my face cream from Monduniq, perfumes, shampoo, conditioner, body lotion, tooth paste, tooth brush, shower and face gel, antiperspirant. One may remember that these product must be closed in a transparent bag.

       My NY suitcase might weight only 8 kg because it is a hand luggage. Most of the clothes will be rolled so they will not take too much place in my little orange suitcase. The other suitcase can be 23 kg so I will pack most of the things into hermetic bags or a will roll them, as well.

      It is worth to pack your staff prior to your flight, for instance a week earlier. You do not need any additional stress connected with your luggage, trust me. As au pairs we have to remember that we have to take appropriate clothes. We will not take care of children in high heels or in a suit. Of course, you are more than welcome to take things like that if you want, but remember what are your priorities.

      If I will think about something else worth mentioning, I will updates this post again. I hope it was a helpful tool for some au pairs who are going to pack their things soon.

20170820_124333-01.jpeg

20170820_124808-01

 

20170820_132425-01


       Ich habe Angst vor packen von Anfang. Ich erinnere mich, dass ich, als ich im Urlaub war, immer den größten Koffer hatte und ich mochte viele Kleider haben. Glücklicherweise habe ich jetzt andere Ansatz zum Packen. Ich versuche ein Minimalist zu sein, also wenn ich meine Kleider kaufe und trage.

      Man kann denken dass wenn ich zum anderen Ende der Welt für das Jahr gehe, werde ich meinen Minimalismus auf dem Weg verlieren. Das ist doch nicht wahr. Ich finde dass zu viele Kleidung zu nehmen ist nicht gut, weil:

 • Ich werde in Amerika Einkäufe machen,
 • Im Sommer und Herbst werde ich keine schwere Winterkleidung mitbringen (obwohl möchte ich meine Jacke mitnehmen, aber es ist sehr leicht)
 • Diese Kleider, die ich mitnehmen werde, müssen nach Polen zurückkehren (oder an einen anderen Ort wo ich, nach dem Program ist vorbei, leben werde)
 • Ich habe meine Lieblingskleidung und obwohl meine Garderobe viel mehr hält diese sind die Lieblingsperlen, die ich normalerweise trage.

      Ich schaute auf meine Garderobe und ich habe geschrieben was ich geplant  mit mir zu nehmen. Also ich möchte mit Ihnen meine Liste und Tipps teilen.

      Es ist eine gute Idee hermetische Taschen zu kaufen sodass Ihre Kleider weniger Platz in Ihrem Koffer nehmen. Leider werden sie das Gewicht deiner Kleidung nicht ändern. Ich werde diese Tasche benutzen, um das Volumen meiner Daunenjacke zu reduzieren. Es ist sehr leicht aber es gibt viele Platze. Ich hoffe dass des Schließens in der hermetischen Tasche wird ihr Volumen im Augenblick abnehmen. Solche hermetische Taschen kann man in ein Geschäft mit Heimtextilen kaufen, zum Beispiel im Pepco oder im Rossmann.

      Man muss also alle Medikamente, die den Arzt verschrieben hat, und diese die schwer in den Staaten zu verschreiben sind, zu nehmen. Glücklich, ich nehme keine Medikamente, aber ich werde ein paar Medikamente, die ich kenne, nehmen. Ich verändernde das Klima, die Umwelt, die Zeitzone also ich muss vorbereitet sind.

       Wenn jemand wie ich eine Brille oder Kontaktlinsen trägt, man muss vor der Abreise mehr kaufen. Ich habe Kontaktlinsen für 6 Monaten gekauft. Zusätzlich, habe ich eine andere Brille gemach, weil täglich ziehe ich lieber eine Brille und ich möchte sicher sein dass ich habe zwei Paare nur für den Fall.

      Die Geschenke für unsere Gastfamilie sind auch sehr wichtig und wir müssen diese in der Koffer haben! 🙂

       Es ist auch erwähnenswert, dass einige in Polen oder Europa erworbene Elektro- und Elektronikgeräte in den USA nicht tätig werden. In Amerika die normale Netzspannung beträgt 120 Volt bei 60 Hz und der Stecker ist entweder Typ A oder B. Normalerweise, moderne Schaltnetzteile soll sich oft sogar automatisch anpassen, aber für einige wird es einer Stecker-Adapter brauchen. Hier, Verlängerungskabel kann nützlich sein, weil dann muss man nur ein Stecker-Adapter zu haben.

     Ich packe auch den Fotos von meiner Familie und Freunden, so, wenn du zur Gastfamilie kommst, hast du sie immer zur Hand. Es ist sehr gut zu wissen dass du hast Personen die halten die Daumen für dich und trotz der Schwierigkeiten, sie unterstützen dich aufrichtig. Und am wichtigsten ist, dass sie auf Ihre Heimkehr warten.

      Wie für die Kleidung, die ich nehme, werden Sie einige auf den Fotos sehen. Wie für Kosmetik und Schmuck, bin ich auch ein Minimalist, also ich nehme zwei Sätze Schmuck: ein Silber und das andere Gold. Sie haben sentimental Wert für mich, weil ich sie als Geschenk bekommen habe.

    Unten ist eine Beispielliste. Natürlich werde ich sicherlich etwas in der Zeit der Verpackung ändern, aber vielleicht auf diese Weise, jemand, der es noch nicht genommen hat, kann nützlich sein.

Hosen: Jeans, schwarzer Röhrenhose x2, Leggins x3, Shorts x2

4 x Pullover (grün, beige, dunkelblau, grau)

1 x graues Sweatshirt

1 x weißes Hemd

10 x T-Shirt (in verschiedenen Farben)

2 x Badeanzug

2 x Schlafanzug

1 x Rucksack

1 x kleine Handtasche

1 x schwarzer Rock

2 x Kleid (grau, blau)

Unterwäsche

1 x Baseballkappe

1 x Sweatshirt

4 x Sport BHs

2 x Sportschuhe

1 x Ballerinaschuhe

1 x Sandalen

1 x Badelatschen

1 x Daunenjacke

1 x Jeansjacke

Schmuck

        Ich vergesse auch nicht die Bücher, die ich in das Flugzeug lesen werde, und natürlich mein Laptop, Telefon und Ladegeräte. Wie für Kosmetik, ich weiß nicht, was genau ich nehmen wird. Kosmetik muss ich nur für die New York Training School packen, weil Gastfamilie wird mir zu Beginn ein Kosmetikgeschenk geben. Nach New York kann ich Waschtasche nur in mein Handgepäckpacke habe also ich kann nicht die Kapazität von 1 Liter überschreiten. Ich werde mein Gesichtscreme, Parfüm, Haarwäsche, Spülung, Körperlotion, Paste, Zahnbürste, Körper & Gesichtsreiniger, Deodorant. Es ist wichtig, sich daran zu erinnern, dass alle Kosmetika in einem transparenten Waschtasche verpackt sind.

      Der Koffer für New York ist Handgepäck und es kann nur 8 Kilogramm wiegen. Deswegen werde ich alle meine Kleider rollen, so dass sie weniger Platz im Koffer haben. In großen registriert Kofferkann ich 23 kg haben also wird ich die meisten Kleider in hermetische Taschen gepackt oder geben einfach einen rollenden Prozess  J

       Denken Sie daran, dass es eine gute Idee ist, Ihre Taschen früh zu packen, damit Sie in der letzten Minute kein Problem haben und keinen unnötigen Stress hinzufügen. Es ist auch wichtig, dass als Au-Pair-Mädchen müssen wir die Kindern annehmen, so es macht Sinn mit Ihnen die schönsten Kleider aus unserem Kleiderschrank zu nehmen. Natürlich ist es eine gute Idee, elegantere Kleidung mitzubringen, aber du musst Mäßigung halten.

        Wenn mir während meiner letzten Verpackung etwas anderes passierte, werde ich diesen Beitrag regelmäßig aktualisieren. Ich hoffe, dass die Post sich als hilfreich für einige Au-Pairs, die nicht wissen, was zu tun, wenn es um Verpackung geht.


20170820_142600-01

20170820_141759-01.jpeg

20170820_141408-02.jpeg

21106834_820227111489814_4125069946372440055_n.jpg

 

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s