Saying goodbye / Czas pożegnań


      I did not suppose that saying goodbye to my students will be so hard for me. Last week was sentimental and extremely exhausting for me. I needed to pass all the exams, which I have done by the way, I handed my BA thesis and I am extremely proud of it as I was writing about demanding poetry, and I said goodbye to all my students.

      I spend here, in Otwock, my three last years and now I am moving back to my parents for a while. I really want to spend as much time as possible with my family. Whole July will be busy for me because I want to study for my Bachelor exam and there are a lot of issues that I should take care of before moving to Virginia. Every day of June is already planned and it will be simply impossible to catch me.

         During last week I was saying goodbye to all my students, every day about three or two times a day. It was very emotional week. My dear students gave me a lot of presents, but to be honest I was crying when I heard words like: “Dear auntie, you was the best teacher ever”, “Please, promise that you will get back to teach me again”, “I am sorry I do not have a present for you, but thank you for your patience”, “We just loved you teacher!”. It is so great to hear that my work was valuable and meant something for my students and their parents.

         Now, it is my time to rest and finally to make myself a little holiday, first time since three years. For all my friends who would like to meet me before I will l move to Virginia, I will be at home in August. Then, I will have some time for those who really would like to spend some time with me, hug me or just say goodbye. For all those who think that I am not dying and “just” moving to a different part of the world, please do not waste my precious time 🙂

 


       Nie spodziewałam się, że pożegnanie z moimi uczniami będzie dla mnie takie ciężkie. Ubiegły tydzień był dla mnie niezwykle sentymentalny, ale również wyczerpujący. Musiałam zdać wszystkie egzaminy co mi się na szczęście udało, złożyłam moją pracę licencjacką, z której jestem niezwykle dumna, ponieważ pisałam o wymagającej poezji. Musiałam również pożegnać się z moimi uczniami.

       Spędziłam w Otwocku moje ostatnie trzy lata i na razie przeprowadzam się do moich rodziców, na pewnie czas. Chcę spędzić z rodziną jak najwięcej czasu. Cały lipiec będzie dla mnie dość pracowitym miesiącem ze względu na naukę do obrony pracy, ale także ze względu na mnóstwo spraw, które przed wyjazdem muszę załatwić. W związku z tym, że większość dni w lipcu już mam zaplanowane, jak zwykle ciężko będzie mi znaleźć chwilę dla znajomych.

        Żegnałam z uczniami w ostatnim tygodniu codziennie, po dwa a czasami trzy razy w ciągu dnia. To był dla mnie naprawdę tydzień pełen emocji. Zostałam obdarowana prezentami, ale prawdę mówiąc najwięcej znaczyły dla mnie słowa, które padały z usta moich uczniów. „Kochana ciociu, byłaś najlepszą nauczycielką na świecie”, „Proszę, obiecaj nam, że wrócisz uczyć nas za rok”, „Przepraszam, że nie mam dla ciebie prezentu, ale dziękuję ci za cierpliwość do mnie”, „Bardzo panią kochaliśmy”. To wspaniała świadomość, że moja praca znaczyła dla moich uczni ów i ich rodziców tak wiele.

       Teraz wreszcie robię sobie wakacje i odpoczywam ile mogę. Zresztą, tak naprawdę to pierwszy raz od trzech lat. Moi kochani przyjaciele, którzy chcielibyście się ze mną spotkać przed wyprowadzką do Wirginii, w sierpniu jestem w domu cały czas (raczej J ). Gdyby ktoś z Was chciał spędzić ze mną trochę czasu, przytulić się albo zwyczajnie po ludzku się pożegnać, zapraszam. Natomiast, wszyscy ci, którzy twierdzą, że nie ma sensu się ze mną żegnać, ponieważ przecież nie umieram, nie marnujcie mojego cennego czasu 🙂


 

 


2 myśli w temacie “Saying goodbye / Czas pożegnań

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s