au pair + Ola = ‘au’la


       So here I am. I have decided to completely change my organised life. I am moving to America in three months. I still will be posting on my blog but it will change its name and character. Why this kind of decision? Well, being a teacher was a wonderful experience but I never wanted to be a teacher for the rest of my life. I am studying business and this is the field in which I want to work. So why then being an au pair? Why leaving my life, friends, family and country?

       The answer is as simple as that. English and children are my two true loves. I feel great and natural when I can spend time with children. I always wanted to have siblings so the news that I will have a brother was one of the best moments in my whole life. Travelling to America was one of the ‘to do’ things when it comes my goals in life, so if I can join my two passions and my dream, I do not have to think too much. I have made a decision and on the 5th of September I am moving to Virginia. I am so excited and I can’t wait!

       Of course, it is hard to leave my students and my whole life here in Poland, but for me it was just a temporary life. I always knew that I want to go further and do everything for my personal development. When I have a dream or a goal I am doing everything that I can in order to make it my reality. It was the same this time.

        The blog will change its name and I will be posting articles connected with au pair life. I will try to give you as many details connected with how to become an au pair, fees, journey, applying for a visa, packing (that will be the most challenging part for me 🙂 ) and other important issues.

I hope that you will stay with me and you will be still a part of my life! 🙂


          Więc stało się. Postanowiłam kompletnie zmienić moje zorganizowane życie. Za trzy miesiące przeprowadzam się do Ameryki. Wciąż będę prowadzić mojego bloga, aczkolwiek zmieni on swoją nazwę oraz swój charakter. Skąd w ogóle taka decyzja? Prawdę mówiąc, nigdy nie chciałam zostać nauczycielem i nie jest to moja wymarzona praca. Oczywiście, te dwa lata to było cudowne doświadczenie, ale moja studia powiązane są z biznesem i to jest ta dziedzina, w której się odnajduję. Dlaczego więc zostałam au pair? Dlaczego chcę zostawić moje dotychczasowe życie, znajomych, rodzinę i kraj?

        Odpowiedź jest banalnie prosta. Język angielski i dzieci to moje dwie prawdzie miłości. Naprawdę dobrze czuję się w towarzystwie dzieci i lubię spędzać z nimi czas. Zawsze chciałam mieć rodzeństwo i do dzisiaj pamięta, że dzień, w którym dowiedziałam się, że będę mieć brata był jednym z najszczęśliwszych w moim życiu. Podróż do Ameryki była moim cele na liście marzeń do realizacji. Ta praca pozwala mi więc na połączenie moich dwóch pasji. Nie musiałam zastanawiać się dwa razy. Podjęłam decyzję i 5 września przeprowadzam się do Virginii! Jestem niezwykle podekscytowana i nie mogę się już doczekać tego dnia!

       Oczywiście, ciężko jest rozstać się z moimi uczniami i tym życiem, które miałam już tak poukładane w Polsce, ale dla mnie to był tylko pewien stan przejściowy. Zawsze wiedziałam, że chcę w życiu dużo osiągnąć i zrobić wszystko dla swojego rozwoju. Kiedy stawiam sobie jakiś cel, robię wszystko aby go osiągnąć. I tak samo było tym razem.

        Blog zmieni swoją nazwę, a posty będą poświęcone tematyce życia jako au pair. Postaram się pisać o szczegółach związanych z tym, jak to jest być au pair, co zrobić żeby zostać au pair, ile to wszystko kosztuje, jak wygląda podróż, jak wygląda aplikowanie o wizę czy też jak się spakować na rok (to będzie zdecydowanie największy wyzwanie dla mnie :)).

Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną i wciąż będziecie częścią mojego życia! 🙂


 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s