Dance to a different beat / Żyj po swojemu


        People are so often trying too hard. I am the best example. I always try to be the best sister, the best teacher, the best daughter, the best friend. Perfectionism is always one step ahead of me. Unfortunately, this is the main reason of my health problems. Even though I am aware of this fact, I still cannot chill out in some cases. It is my character or maybe it is just a desire to prove myself that I can do that and I will be the best, again and again.

            I am working a lot and I do understand that everyone has its own problems, life and while we are getting older, we do not have time for every person that we have met in our life. To be honest, I am not the best example when it comes to the great memory – especially the one concerning important dates. My parents know it best that  when I have a lot to do and a lot to think about, I am even not able to say what day we have. I am trying to write down every valid things and events in my calendar but I do have different days – sometimes I am so focused on something that I forget about my friends or family.

            I do feel ashamed then. Yes, I do because I hate failing. I know the feeling when someone important disappointed us again. It hurts, it breaks the heart – of course, in a metaphorical sense, yet it does not change the fact how painful such disappointments are. In that moments we are starting to think where have we made a mistake? Did I say something inappropriate or maybe I offended someone with my words? It must be my fault. Probably, I did not try enough. What else can I do to please somebody?

             Well, first of all, stop thinking this way. When someone disappoints you and he or she does not have reasonable reasons, it is not your fault! Everyone is special and unique, with all the faults we have, with our characters, better and worse days. No exceptions from this rule! You have to respect yourself. If someone does not care about you, go away from those people. You really don’t need them in your life! We should surround ourselves with those who motivate us, who lift us up, show us the proper way. The world is sad itself, so find the right people and smile with them. Create your own reality and your own happiness.

             Doing the best you can do is fine, as long as you do not exaggerate.  I can imagine how hard is to leave somebody, who was important at a given time in our life, behind. I don’t mean only a girlfriend or a boyfriend, but also your old friends. Honestly, it hurts and it will take some time to recover but it will be a good choice. You have to be an egoist a bit. If you want to be a perfectionist, do so, but never forget that the most important person who needs your care is the one that you see in the mirror. So, breathe, let go and dance to a different beat.


       Ludzie tak często starają się za bardzo. Jestem tego najlepszym przykładem, ponieważ zawsze staram się być najlepszą siostrą, nauczycielką, córką, przyjaciółką. Perfekcjonizm jest zawsze przede mną. Niestety, jest to główny podwód moich problemów ze zdrowiem. Pomimo tego, że jestem świadoma tej sytuacji, wciąż nie jestem w stanie odpuścić w niektórych momentach. To może być po prostu mój charakter albo chęć, by udowodnić samej sobie, że jestem w stanie czegoś dokonać i jak zwykle, zrobić to najlepiej.

            Jestem osobą, która dużo pracuje i doskonale rozumiem, że każdy ma swoje własne problemy, życie i kiedy dorastamy, brakuje nam czasu dla każdej osoby, którą poznaliśmy na przestrzeni lat. Między Bogiem a prawdą, ja akurat nie jestem najlepszym przykładem jeśli chodzi o pamięć, szczególnie gdy w grę wchodzą ważne daty. Moi rodzie wiedzą najlepiej, że kiedy mam ciężki okres, nie jestem w stanie określić jaki mamy dzień. Staram się zapisywać istotne daty i wydarzenia w moim kalendarzu, ale zdarzają mi się gorsze dni i potrafię być na czymś tak mocno skupiona, że rodzina i przyjaciele schodzą na dalszy plan.

            W takich momentach czuję się zawstydzona ponieważ nienawidzę zawodzić. Sama znam to uczucie kiedy ktoś dla nas ważny po raz kolejny nas rozczarowuje. To boli, to łamie nasze serce – i pomimo tego, że to tylko znaczenie przenośne, nie zmienia to faktu, że to po prostu nas dotyka. W takich chwilach zaczynamy się zastanawiać gdzie popełniliśmy błąd. Czy powiedziałem coś nie tak, a może obraziłem kogoś moimi słowami? To na pewno moja wina. Prawdopodobnie nie starałem się wystarczająco. Co jeszcze mógłbym zrobić, żeby zadowolić tę druga osobę?

            Cóż, przede wszystkim, przestań myśleć w ten sposób. Kiedy ktoś Cię zawodzi i nie ma na woje usprawiedliwienie sensownych powodów, to nie jest to Twoja wina! Każdy jest wyjątkowy, włączając w to nasze wady, charaktery, lepsze i gorsze dni. I w tym przypadku nie ma wyjątków od reguły! Musisz szanować samego siebie. Jeżeli komuś na Tobie nie zależy, odejdź. Naprawdę nie potrzebujesz w swoim życiu takich ludzi! Powinniśmy otaczać się osobami, które nas motywują do działania i wskazują odpowiednią drogę. Świat sam w sobie jest nieco smutny, dlatego powinniśmy znaleźć odpowiednich ludzi i uśmiechać się razem z nimi. Twórzmy naszą własną rzeczywistość i nasz osobiste szczęście.

            Dawanie z siebie wszystkiego, co możesz jest dobre pod warunkiem, że nie przesadzasz. Jestem w stanie wyobrazić sobie jak bolesne jest zostawienie w tyle kogoś, kto kiedyś znaczył dla nas wiele. Nie mam na myśli jedynie partnera, ale również niektórych przyjaciół. Prawdę mówiąc, to sprawia potworny ból i potrzeba czasu, aby przejść nad tym do porządku dziennego, ale to słuszna decyzja. Trzeba być trochę egoistą. Jeśli chcesz być w czymś perfekcyjny, bądź, ale nigdy nie zapominaj o tym, że najważniejszą osobą, która potrzebuje Twojej troski,  jesteś Ty sam. Więc, oddychaj głęboko, odpuść i żyj według własnych zasad.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s