My birthday / Moje urodziny


        Today is my birthday so this post will be slightly different than those that I’ve been publishing since actually one year. For me it is a day in which I do a kind of summary of what I have done with my life during last year. A lot of things happened – good and bad ones. The positive part of it is that everything taught me something valuable. Even and maybe especially the bad ones.

                When I was 18 years old I made a list of goals that I wanted to achieve before I will be 30. Today I am 22 years old and the greatest thing is that I have accomplished all the items from my list. Please, do not understand it wrong because it is not boasting. It is just a feeling of being proud of myself. Sometimes we do not appreciate what we have and today I do see how many things I have already achieved in my young life.

                Of course, I owe everything to my hard work. And believe me or not, but when I say hard work, I do really mean HARD WORK. Over past two years I was learning and working a lot. Those who work with me can warrant it. There were certain days when I was spending my whole evenings in my school. Even when I had problems with my back and I was not really able to walk casually, I was not cancelling my classes. Why? Well, simply because I do care about my work, my students and the process of learning. I want my students to have a feeling of learning with the most devoted teacher that they have ever met in their lives.

                 I have always been ambitious and demanding person yet I never demand anything from people if I do not demand it from myself at first place. Unfortunately, or rather fortunately, I am a kind of perfectionist. I love learning and making a lot things at once. This is just about how I am. Probably, that is also a reason why life with me is so hard. I am a dreamer, as well. Due to that fact I started to write my blog and currently I am working on my poems much more than I ever did. I would love to publish them one day. And I will try as many times as it will be necessary to succeed. That is how I work and how I am creating my own reality. I am not a kind of reactive person, I am one hundred percent active person. All the time looking forward new opportunities and new chances to develop myself.

                Today I wanted to thank some people who are with me and who support my crazy ideas. First of all, my lovely parents. I cannot even imagine my life without them. They always lift me up and motivate me to follow my own path. There are some moments when they do not agree with me yet they always support my ideas. My brother who is the most important man in my life. I was waiting for him such a long time and when I finally have him I love him as much as I can. Of course, I am not able to spend too much time with him due to my work and studies, still he knows how important he is for me. My friends who are with me when I am not able to think and when I want to give up on something. Those who shout at me, laugh with me and talk with me. My bosses who gave me a great opportunity to develop myself and find my place in this huge world. My granny because she taught me patience, which is so valid when it comes to my work. And I wanted to say “thank you” to all those people who are in my life but sometimes I cannot say them those words because of different reasons.

                I wish myself to be as ambitious as I am, or even more than I am. But I wanted to wish you all happiness and a lot of luck. However, do not count only on luck in life. It is important to work on your own success and being able to risk sometimes. Best wishes for you all and thank you one more time, everyone, for everything.


                Dzisiaj są moje urodziny. W związku z tym ten post będzie nieco różnić się od tych, które publikuję już od roku. Dla mnie urodziny są dniem, w którym robię tak zwane podsumowanie tego, co do tej pory zrobiłam ze swoim życiem przez miniony rok. Wiele rzeczy się wydarzyło – tych dobrych i tych złych. Pozytywy są takie, że każda sytuacja czegoś mnie nauczyła. Tak naprawdę, to te złe sytuacje były nawet bardziej wartościowe.

                 Mając 18 lat zrobiłam listę tego, co chciałbym osiągnąć przed trzydziestką. Dzisiaj kończę 22 lata i najcudowniejsze jest to, że już osiągnęłam to wszystko, co znajdowało się na liście. Nie zrozumcie mnie źle, bo to nie jest tak, że się przechwalam. To jest najzwyczajniejsze uczucie bycia dumnym z samego siebie. Czasami ludzie nie doceniają tego co mają. Ja natomiast widzę dzisiaj jak wiele udało mi się osiągnąć w moim młodziutkim życiu.

                 Wszystkie moje osiągnięcia zawdzięczam własnej ciężkiej pracy. I wierzcie mi lub nie, ale kiedy mówię „ciężkiej pracy”, to naprawdę mam na myśli niezłą harówkę. Przez ostatnie dwa lata bardzo dużo się uczyłam i pracowałam. Ci którzy pracują ze mną na co dzień, mogą potwierdzić moje słowa. Nawet kiedy miałam problemy z kręgosłupem i nie do końca byłam w stanie swobodnie się poruszać, nie odwoływałam swoich zajęć. Dlaczego? No cóż, zwyczajnie mi zależy na mojej pracy, moich uczniach i ich procesie nauczania. Chcę aby moi uczniowie mieli takie poczucie, że uczą się z najbardziej oddanym swojej pracy nauczycielem, jakiego poznali.

                Od zawsze byłam ambitną i wymagającą osobą. Nigdy jednak nie wymagam od ludzi tego czego najpierw nie wymagam od samej siebie. Na nieszczęście, a może raczej, na szczęście, jestem typową perfekcjonistką. Uwielbiam się uczyć i robić mnóstwo rzeczy na raz. Taka już jestem. To jest też pewnie jednym z tych powodów, dla których życie ze mną jest takie trudne. Jestem również marzycielką i to dlatego zaczęłam prowadzić bloga, a aktualnie pracuję nad moimi wierszami więcej niż zazwyczaj. Bardzo chciałabym je kiedyś wydać i oczywiście będę próbować tyle razy ile będzie to konieczne aż znajdę wydawcę. Tak właśnie pracuję i w taki sposób tworzę swoją własną rzeczywistość. Nie jestem osobą, która siedzi i czeka na okazję. Przez cały czas szukam nowych okazji i możliwości aby nieustannie się rozwijać.

                Dzisiaj chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy są ze mną i wspierają mnie oraz moje szalone pomysły. Przede wszystkim moim rodzicom. Nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić życie bez nich. Zawsze sprawiają, że chcę się piąć do góry i motywują mnie abym podążała swoją własną drogą. Zdarzają się takie momenty, w których zupełnie się ze mną nie zgadzają, a mimo wszystko wpierają moje pomysły. Mojemu bratu, który jest najważniejszym mężczyzną mojego życia. Tak długo na niego czekałam i teraz kiedy wreszcie go mam kocham go najmocniej jak tylko potrafię. Niestety, nie jestem w stanie spędzać z nim tak wiele czasu ile bym chciała ze względu na studia i pracę, ale wiem, że on ma świadomość tego jak jest dla mnie ważny. Moim przyjaciołom, którzy są ze mną kiedy nie jestem w stanie myśleć i kiedy chcę się poddać. Tym, którzy na mnie krzyczą, śmieją się ze mną i zwyczajnie rozmawiają. Moim szefom, którzy podarowali mi niezwykłą możliwość, abym mogła się rozwijać i odnaleźć moje miejsce w świecie. Mojej babci, która nauczyła mnie cierpliwości, mającej tak ogromne znaczenie w mojej pracy. Chciałam również podziękować tym wszystkim, którzy zasługują na te słowa, ale czasami po prostu nie mogę ich wypowiedzieć z różnych powodów.

                Życzę sobie abym była tak ambitna jak do tej pory, a może jeszcze bardziej. Natomiast Wam wszystkim chcę życzyć szczęścia i powodzenia. Pamiętajcie jednak, że w życiu nie wolno liczyć jedynie na dobry los. Bardzo ważne jest aby pracować na swój własny sukces i czasami zaryzykować. Najlepsze życzenia dla Was wszystkich. I dziękuję jeszcze raz, wszystkim, za wszystko.

 


 


Jedna myśl w temacie “My birthday / Moje urodziny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s